TÜBİTAK BİGG PANELİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Üniversite Rektörleri, Rektör Yardımcıları ile Üniversite ve Teknopark Teknoloji Transfer Ofis Yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen tanıtım programının açılış konuşmasını yapan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, 2018 yılı ve sonrası için TÜBİTAK’ın temel stratejisinin; araştırma, teknoloji geliştirme ve yenilik ekosisteminde ulusal hedeflere odaklanmak olduğunu belirterek, bu noktada nitelikli bilgi ve nitelikli insan ihtiyacına vurgu yaptı.

Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜBİTAK’ta düzenlenen, Bilim, Teknoloji ve Yenilik Ekosisteminde Yeni TÜBİTAK, Yeni Destek Programları ve Arayüz Kuruluşlar, Destek Programlarında Yenilikler Tanıtım Programı’nda yaptığı konuşmada yeni destek programlarını, sürecin ilgili paydaşlarından (bilim insanları, girişimciler, üniversite üst yönetimleri, sanayi Ar-Ge merkezleri yöneticileri ve teknopark yönetici şirketleri yöneticileri) gelen önerilere göre şekillendirmek istediklerini bildirdi. TÜBİTAK Başkanı, TÜBİTAK olarak bütün çalışmaları, bilim, teknoloji ve yenilik ekosisteminde gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Çalışmalarını “Bilim Merkezi Türkiye”, “Teknoloji Üssü Türkiye” ve “İleri Sanayi Ülkesi Türkiye” hedefleriyle sürdürdüklerini belirtirken, destek mekanizmalarını geliştirmeye yönelik çalışmalara devam edeceklerini vurguladı.

TÜBİTAK TEYDEB Girişimcilik Destekleme Koordinatörü Dr. Sinan Tandoğan 2019’da girişimcilere 65 milyon TL’lik ödemenin olacağını yani1 yıl içinde 430’dan fazla girişimciadayının TÜBİTAK BiGG hibesinden yararlanabileceğini belirtti. belirli start-up’ların uluslararası düzeye çıkartmak hedeflerinin arasında olduğunu kaydeden Dr. Tandoğan girişimcilere başarılar diledi.

Haberi devamı için tıklayınız.